Jak poznat schopného makléře v pár krocích

Březen 2019

Jako každá profese má své dobré a špatné zástupce, ani u realitních makléřů tomu není jinak. Z vlastní zkušenosti vím, jak to může dopadnout. V nedávné době jsem rekonstruoval dům v řádu stovek tisíc korun a sehnat dobrého řemeslníka nebo stavební firmu je opravdu kumšt. Po několika hodně špatných zkušenostech jsem dostal DOPORUČENÍ na místního řemeslníka. Jsem […]

Jako každá profese má své dobré a špatné zástupce, ani u realitních makléřů tomu není jinak.

Z vlastní zkušenosti vím, jak to může dopadnout. V nedávné době jsem rekonstruoval dům v řádu stovek tisíc korun a sehnat dobrého řemeslníka nebo stavební firmu je opravdu kumšt.

Po několika hodně špatných zkušenostech jsem dostal DOPORUČENÍ na místního řemeslníka.

Jsem rád, že se tak stalo, protože od té doby šlo vše jako po drátkách a já se konečně mohl spolehnout na dobře odvedenou práci a na skvělý výsledek.

Pokud hledám jakoukoliv službu v první řadě se ptám a hledám doporučení a reference na internetu a u známých a kamarádů.

U realitních makléřů tomu není jinak!

Pokud hledáte opravdu schopného realitního makléře, který pro vás udělá přesně tu službu kterou požadujete a navíc je Vám doporučen – neváhejte!

Pokud ale to štěstí nemáte a nikdo z vašeho okolí nezná dobrého makléře, pátrejte na internetu.

Jak poznat toho schopného? Není to nic složitého, stačí číst a naslouchat.

 • má své webové stránky, toto je v dnešní internetové době pro schopného makléře standard,
 • nebojí se ukázat svoji práci – to, že své práci rozumí a dělá ji dobře se nebojí ukázat na svých webových stránkách,
 • je ochoten vám nezištně poradit – potřebujete radu? Pokud mu zavoláte a je ochoten Vám jen tak poradit je velice pravděpodobné, že se jedná o profíka, který za každým telefonátem nehledá nutnost výdělku,
 • jeho web stránky obsahují reference klientů, kterým pomohl a v ideálním případě, které si můžete ověřit. Spokojený klient poskytne referenci se svojí spokojeností a ti nejvíce ochotní nemají problém, pokud jim zájemce o práci makléře, se kterým byl spokojen napíše a požádá o potvrzení, že slova na webu nejsou jen výplodem fantazie makléře,
 • aktivně pracuje – velice důležitým parametrem je také to, že svoji práci vykonává aktivně a není to jen makléř, který svoji práci vykonává jen jako přivýdělek. Takový makléř se totiž většinou ztrácí v aktuálních trendech a možnostech, a to vůbec nemluvím o zákonných povinnostech,
 • má snahu obeznámit veřejnost o přínosu potřeby realitního makléře – píše články s tématikou realit, vzdělává se,
 • ví, jak zaujmout a co si žádá 21století,
 • používá k prezentaci nemovitosti videoprohlídky, profesionální fotografie, plánky nemovitostí, homestaging (aranžování nemovitosti pro zvýšení atraktivity nemovitosti a v neposlední řadě zcela nepostradatelný marketing k propagaci nemovitosti, který zajistí rychlejší zobchodování nemovitosti.

Z videoprohlídky ostatně nejlépe poznáte, s kým máte tu čest, jestli vás makléř osloví nebo ne, víte dopředu, jak se vyjadřuje, jak se chová a co všechno je ochoten pro svoji práci udělat.

Rád Vám pomůžu nebo jen poradím, pokud máte v plánu prodávat nebo pronajímat svoji nemovitost.

Mějte se hezky.

Váš realitní makléř a poradce Karel Zelinka

Tel: 728 772 010

Email: makler@karelzelinka.com

Web: karelzelinka.com

  Kontaktujte mě

  Tel. +420 728 772 010 • Email  makler@karelzelinka.com

  Zavolám vám zpět